Deprecated: define(): Declaration of case-insensitive constants is deprecated in /home/itournam/public_html/itournaments.today/ewcfg12.php on line 11

Deprecated: define(): Declaration of case-insensitive constants is deprecated in /home/itournam/public_html/itournaments.today/teams.php on line 190
iTournaments - Soccer Tournaments STATS and SCOREBOARD

2016 SGSA Early Bird (Premier) REGISTRATION INFORMATION

You need to LOGIN to this website before you can register a team into this tournament...

  • NOVEMBER 3rd to 6th is the PREMIER/CLUB TEAMS (Tiers 1, 2 & 3) tournament weekend
  • NOVEMBER 17th to 20th is the COMMUNITY TEAMS (Tiers 4 thru 8) tournament weekend

Payment can be made by ONLINE, mailing in a cheque or in person at our office using cheque, credit card or debit.


 To pay ONLINE by credit or debit card, please go to: sprucegrovesoccer.plastiq.com  (To learn more, visit plastiq.com)   (Please reference your team details if paying online!)

  • PREMIER/CLUB TEAMS tournament registration deadline is October 20th
  • COMMUNITY TEAMS tournament registration deadline is October 27th
  • The tournament entry fee is $550.00 for all teams
  • Please make cheques or money-orders payable to: “ SGSA Early Bird Tournament ”.
  • Mail to:

SGSA Early Bird Tournament
Spruce Grove Soccer Association
#20 , 308 Westgrove Drive
Spruce Grove, AB. T7X 4P9

For more information contact : Kevin Berglund @ 780-919-2692 or email bbank@telus.net

Note: Out of town teams may not be covered by EMSA insurance (through ASA) if not registered with EMSA or ASA.

SANCTIONED BY: E.M.S.A., A.S.A. 


Managers, please visit the EVENT INFORMATION page to obtain the roster form and game sheets!

2016 SGSA Early Bird (Premier) TEAM REGISTRATIONS

  • Click on any team below to display it's schedule (if posted)
  • FYI: You can change the tournament displayed by clicking the "Select Tournament" option on the header of this website

BOYS TEAMS

U10
Millwoods (Beaumont) U10 Selects (Tetz)  Pending     
SG Saints (Catarino)Registered  Club_Tier-1 
MUSC Dynamo (Gugolj)  Pending    Club_Tier-2 
SG Saints (N. Rattee)Registered  Club_Tier-2 
SW Sting (Dubinsky)  Pending    Club_Tier-2 
FM Fury (Fontaine)  Pending    Club_Tier-3 
Xtreme FC Spartans (Smolak)  Pending    Club_Tier-3 

U12
SG Saints (Ramsden)Registered  Club_Tier-1 
Strikers (Mwinyi)  Pending    Club_Tier-1 
SW United (Duxbury)Registered  Club_Tier-1 
FM Fury (Magrans)  Pending    Club_Tier-2 
Juventus (Bhatty)  Pending    Club_Tier-2 
SG Saints (T. Rattee)Registered  Club_Tier-2 
FSJ Northern Strikers (Palfy)Registered  Club_Tier-3 
SA Impact (O'Neill)Registered  Club_Tier-3 

U14
SG Saints (Taylor)Registered  Club_Tier-1 
SP Phoenix (Tennant)Registered  Club_Tier-1 
RD Renegades (Samson)  Pending    Club_Tier-2 
Xtreme FC (Marchese)Registered  Club_Tier-2 
Battle River United U14 (Meetsma)Registered  Club_Tier-3 
FSJ Northern Strikers (Buziak)  Pending    Club_Tier-3 
SG Saints (Silvest)Registered  Club_Tier-3 
Tri County (Ambrock)  Pending    Club_Tier-3 

U16
SG Saints (Walbaum)Registered  Club_Tier-1 
Strikers (Davey)Registered  Club_Tier-1 
Xtreme FC (Tkachuk)  Pending    Club_Tier-1 
SA Impact (Caputo)Registered  Club_Tier-2 
SG Saints (O`Shea)Registered  Club_Tier-2 
SW Sting (Gantar)  Pending    Club_Tier-2 
FM Fury (Legaree)Registered  Club_Tier-3 
FSJ Northern Strikers (Snider)Registered  Club_Tier-3 
MUSC Barcelona (Shufelt)  Pending    Club_Tier-3 
SW Sting (Bealer)  Pending    Club_Tier-3 

(33 TEAMS)

GIRLS TEAMS

U12
SG Saints (Svarich)Registered  Club_Tier-1 
FM Fury (Fontaine)  Pending    Club_Tier-2 
SA Impact (Alfarela)Registered  Club_Tier-2 
FSJ Northern Strikers (Turner)  Pending    Club_Tier-3 
SG Saints (Croistiere)Registered  Club_Tier-3 

U14
Inter (Adam)  Pending    Club_Tier-1 
SG Saints (Campbell)Registered  Club_Tier-1 
SW United (Duxbury)Registered  Club_Tier-1 
GPRC Wolves (Gillman)  Pending    Club_Tier-2 
SG Saints (Horsfield)Registered  Club_Tier-2 
Victoria (King/Hrycun)  Pending    Club_Tier-2 
Ardrossan FC (Minarchi)Registered  Club_Tier-3 
FSJ Northern Strikers (Czarnecki)  Pending    Club_Tier-3 
SE Storm (Wadson)Registered  Club_Tier-3 

U16
FSJ Northern Strikers (Turner)  Pending    Club_Tier-2 
SA Impact (McCartney)  Pending    Club_Tier-3 
SG Saints (Stroud)Registered  Club_Tier-3 

(17 TEAMS)

© 2016 DroidPlanet.NET - All rights reserved